Добра група, без наивни противници – Слободен печат
РакометСпорт

Добра група, без наивни противници

Голманот Никола Митревски смета дека групата е добра за Македонија но дека нема да биле лесно.

Македонија на Европското ракометно првенство ќе игра против кодомаќинот Австрија, Чешка и Украина. Противниците се по мерка за ракометарите, но сепак не смее да се потцени никој. Голманот Никола Митревски кој блескаше на послендите два натпревари во квалификациите, смета дека групата е добра за Македонија но дека нема да биле лесно.

– Добивме група по мерка за наз, но но воопшто не се наивни ривалите. Сите ривали ни се познати од блиското минато. Ќе играме против домаќинот, но треба да бидеме среќни и искрени бидејќи тие не се од самиот европски ракометен врв. На секој натпревар треба да атакуваме на победа – вели Митревски.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close