Ди Марцио: Рибери ги договори условите за трансфер!

Рибери во дресот на Баерн ги помина најдобрите денови од својата кариера и ги освојуваше сите можни услови.

После 12 години верност Французинот одлучи да не ја продолжи соработката со баварскиот гигант и ова лето е слободен агент.

Иако сезоната во поголемиот дел од шампионатите е веќе започната, овој 36-годишниот фудбалер сеуште нема ангажман.

Италијанските медиуми, поточно новинарот Џанлука Ди Марцио чии информации се скоро веродостојни, објави дека в среда Рибери ќе оди на лекарски прегледи во Фиренца и потоа потпише договор на три години со Фиорентина.

Прочитајте и...  Баерн има неверојатна генерација, со Сане и Хаверц ќе владее во Европа

Прочитај повеќе

Интер најблиску до потписот на „новиот Пирло“!? (ВИДЕО)

Слободен печат

Шест позитивни случаи во фудбалските клубови Ренова и Шкендија

Слободен печат

Официјално: Икарди потпиша договор со ПСЖ

Слободен печат

Кировски: Ми се јавува Панчев, a мислев дека некој се шегува со мене!

Слободен печат

„Кро Коп“ може да се пофали и со кратка фудбалска кариера (ВИДЕО)

Слободен печат

Сакраменто Кингс испрати алармантна порака

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

МЗТ Скопје со покана за настап во АБА лигата!?

Слободен печат

Гасперини беше заразен пред натпреварот со Валенсија

Слободен печат

Фудбалска „треска“: 110 натпревари во 39 дена

Слободен печат

Ајакс со прекрасен потег им покажа на САД како да кажат „Не на расизмот““

Слободен печат

Аргентинец доаѓа во РК Вардар?

Слободен печат

Баерн има неверојатна генерација, со Сане и Хаверц ќе владее во Европа

Слободен печат