Девојче тешко повредено во сообраќајка во Прилеп

Фото: Слободен печат / Драган Митрески

Вчера попладне во 12.27 часот било пријавено дека во Прилеп, на крстосницата на ул.„Кузман Јосифоски” со бул.„Гоце Делчев”, патничко возило „цитроен берлинго” со прилепски регистарски ознаки, управувано од С.Т.(54) од Прилеп, удрило во малолетен пешак од с.Мало Коњаре.

Во несреќата малолетничката се здобила со тешки телесни повреди, констатирани во Градската болница во Прилеп.

Извршен бил увид од увидна екипа од Полициската станица Прилеп.

Видео на денот