Девет компании ќе ги поправаат државните патишта!- Слободен печат

Девет компании ќе ги поправаат државните патишта!

Откако распиша тендер за поправка и рехабилитација на државните патишта, Јавното претпријатие за државни патишта потпиша договор со дури договор девет компании, а вредноста на истиот во вклучен ДДВ е 944.000.000 денари или нешто над 15 милиони евра.

Во електронскиот систем за јавни набавки стои дека биле добиени 10 понуди, а од кои највисоката добиена понуда изнесува 5.570.567,00, додека најниската добиена понуда е 1.126.974,00.

Инаку компаниите кои ќе ги поправаат државните патишта се: БЕТОН АД Скопје, ЖИКОЛ ДООЕЛ Струмица, БИТЕМ ДООЕЛ Скопје, ВЕ-ГРУПА ДООЕЛ Радовиш, ПЕЛАГОНИЈА АД Гостивар, ЕСКАВАТОРИ-МК ДООЕЛ Скопје, ГРАНИТ АД-Скопје, ИЛИНДЕН АД Струга и ВАТО ДОО Студеничани.

Прочитајте и...  Деспотовски: Направивме целосен пресврт во економската политика со фокус на домашните компании

Прочитај повеќе

Во Скопје и Тетово во сила препораките и мерките за заштита од загадување

МИА Агенција

Претседателот на Уставниот суд на средба со американската амбасадорка

Слободен печат

Трамп очекува мировниот план за Блискиот исток да им се допадне на Палестинците

Слободен печат

Во Германија потврден првиот случај на коронавирусот

Слободен печат

За да се изнајми стан, треба да се дадат куп пари и тон документи

Весна Дамчевска

Кумуцакос испрати писмо до ЕК со грчките позиции за заедничка политика за миграција и азил

Слободен печат

Остави Коментар

twenty − 20 =

Прочитај повеќе

Српскиот државен врв ноќеска на вонреден состанок расправаше за состојбата во регионот

Слободен печат

Малолетничката порнографија виртуелна, жртвите реални!

Мирослава Бурнс

Курсна листа: Еврото денеска со вредност од 61.64 денари

Слободен печат

Вучиќ свикал итен состанок со министрите

Слободен Печат

Републиканците под притисок: Советник има докази против Трамп?

Слободен Печат

Ахмети: Бараме владеење на правото преку ветингот

Слободен печат