Делови од Карпош и Гази Баба денеска без вода

Водоснабдувањето ќе биде прекинато се до завршување со активностите.

Прекин во водоснабдувањето денеска од 9:40 часот ќе имаат дел од корисниците лоцирани на улицата „Коце Металец” без број во Скопје.

Како што соопшти ЈП „Водовод и канализација” – Скопје, прекинот е поради дефект на затворач на улицата „Коце Металец” без број. Водоснабдувањето ќе биде прекинато се до завршување со активностите.

Прекин во водоснабдувањето денеска од 9:40 часот ќе имаат и дел од корисниците лоцирани на улицата „Иван Аговски” 13 и дел од корисниците од улиците „Руѓер Бошковиќ” и „Даскал Камче”.

Корисниците од овие улици ќе бидат без вода поради дефект на затворач на улицата „Иван Аговски” 13. Водоснабдувањето ќе биде прекинато се до завршување со активностите на екипите на ЈП „Водовод и канализација”-Скопје.

Прочитајте и...  Новите еколошки автобуси пуштени во сообраќај

Прочитај повеќе

Серија инциденти пред Собранието на Србија во Белград (ВИДЕО)

МИА Агенција

Реакција на српската Демократска партија за протестите во Белград

Слободен печат

Демонстрантите ја нападнаа полицијата во Белград, употребен и солзавец

Слободен печат

Нови демонстрации во Србија, Парламентот го опколи жандармеријата (ВИДЕО)

Слободен печат

Вучиќ од Париз: Мислам дека конечно паднаа сите маски!

Слободен печат

Во светот денеска рекорден број новозаразени: СЗО признава дека не може да се искорени вирусот

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Царовска: ВМРО-ДПМНЕ нуди изолација и враќање назад

Слободен печат

Стефановиќ: Брутални сцени на насилство, полицијата мора да реагира

МИА Агенција

Николоски: Мојот против кандидат е „капо ди тути капи“ на сите криминалци во оваа држава

Слободен печат

Филипче: Ако делите барем дел од ентузијазмот, вербата и желбата што јас вечерва ја чувствувам, ние сме победници

Слободен печат

Заев: После поразот Мицкоски нема да биде лидер на ВМРО-ДПМНЕ

Слободен печат

Мицкоски: Да ставиме крај на криминалот и разнебитувањето

Слободен печат