15 C
Скопје

Дефинитино е крај, сите англиски екипи излегуваат од Суперлигата

По Манчестер сити кој веќе соопшти дека ја напушта Суперлигата и Челси кој најави дека дека започна процедува за повлекување од „лигата на богатите“, сега истото го сторија и останатите англиски екипи.

Под притисок на јавноста, навивачите, УЕФА но и англиската влада, Манчестер јунајтед, Тотенхем, Ливепрул и Арсенал започнаа процедура за излегување од Суперлигата.
Сите англиски екипи на официјалните налози на социјалните мрежи објавија дека започнуваат процедура за излегување од Суперлигата која со овој потег дефинитивно пропаѓа.

 

Поврзани вести

ВИДЕО: ВАР драма во Мадрид, Реал никако да го престигне Атлетико!

Слободен печат

ВИДЕО: „Гранде Милан“, Јувентус демолиран во Торино!

Слободен печат

ВИДЕО: Адеми и Ристовски со „петарда“ до шампионскиот трофеј во Хрватска

Слободен печат

ВИДЕО: Втора титула за Зверев на Мастерс турнирот во Мадрид!

Слободен печат

Начевски: Запрепастен сум, да бидам жртва на еднострана изјава на Бајрамоска без соочување и сведоци??

Слободен печат

ВИДЕО: Тричковски во голгетерска форма го очекува Европското првенство!

Слободен печат

Остави Коментар