Категорија: Спорт

Останатo Спорт

Вињалес најбрз на квалификациите во Мизано

Слободен печат
Возачот на Јамаха, Маверик Вињалес на денешните квалификации покажа дека патеката „Мизано“ им лежи на моторите на Јамаха. Шпанецот дојде до втората пол позиција сезонава...
Кошарка Спорт

Наместо со медал, Србите завршија како петти на Мундобаскетот во Кина

Слободен печат
Иако на Светското првенство во Кина, кошаркарите на Србија допатуваа со највисоки амбиции кои досегнуваа до светското злато, на крајот мора да се задоволат со...
Ракомет Спорт

Вардар против добро познат ривал ја почнува одбраната на титулата

Слободен печат
Ракометарите на Вардар денеска (17.30 ч.) со натпреварот на гости кај Монпелје ја започнуваат одбраната на титулата во Лигата на шампионите. Вардарци во новата сезона...
Кошарка Спорт

Брајант: Ќе биде се потешко за САД да доминира

Слободен печат
Кошаркарите на САД со победата над Полска од 87:74 го освоија седмото место на Мундобаскетот во Кина.  Американците на СП во Кина дојдоа како бранители...
Кошарка Спорт

Кокошков нов селектор на Србија?

Слободен печат
Кошаркарската репрезентација на Србија не успеа да ги оправда очекувањата на јавноста кај нашиот северен сосед но и на стручњаците, загуби во четвртфиналето и денеска...
Ракомет Спорт

Французите го респектираат Вардар

Слободен печат
Вардар денеска ја започнува одбраната на титулата во Лигата на шампионте и тоа со добрто познат тим, францускиот Монпелје против кого ја отвори и минатата...
Спорт Фудбал

Реал најде формула за да го донесе Погба во јануари

Слободен печат
Тренерот на Реал Мадрид, Зинедин Зидан не успеа во намерата ова лето да го ангажира Пол Погба од Манчестер јунајтед, но се чини дека трансферот...
Спорт Фудбал

Фаворитите го играат дербито на дното

Слободен печат
Во петтото коло од Првата македонска фудбалска лига(ПМФЛ), најмногу внимание предизвикува дуелот помеѓу последно пласираните екипи на табелата. Работнички и Шкендија важеа за големи фаворити...
Спорт Фудбал

Сари: Го изневерив семејството кога станав тренер на Јуве

Слободен печат
Маурицио Сари летово го разочара своето семејство кога одлучи да седне на клупата на италијанскиот гигант Јувентус. Причината за тоа е што неговата мајка е...
Спорт Фудбал

Самсоненко ќе го спонзорира Монако, а вардарци без евро лиценца поради финансиски проблеми

Слободн печат
Сопственикот на европскиот ракометен шампион и на фудбалскиот клуб Вардар, рускиот бизнисмен Сергеј Самсоненко ќе биде спонзор на францускиот прволигаш Монако. Неговата компанија за обложување...