Спорт - Page 21 of 648 - Слободен печат

Категорија: Спорт

Останатo Спорт

Хабиб нема да се бори со Мекгрегор за помалку од 100 милиони долари

Слободен печат
Конор Мекгрегор на спектакуларен начин се врати во октагонот и за 40 секунди до нокаутира Доналд Серон. Најзадоволен од исходот на борбата беше претседателот на...
Ракомет Спорт

Толедо: Со нетрпение го очекувам дебито за Вардар

Слободен печат
Жозе де Толедо на почетокот од сезоната пристигна во редовите на европскиот шампион Вардар како големо засилување на позицијата на лев нек, но тешката повреда...
Спорт Фудбал

Клоп направи многу, но никој не е како сер Алекс

Слободен печат
Ливерпул досега има неверојатна сезона, на 21 наптревар во Премиер лигата, оствари 20 победи и само едно реми и има 13 бодови повеќе на табелата...
Кошарка Спорт

Исповед на српски кошаркарски репрезентативец: Хрват ме спасуваше од глад

Слободен печат
Владимир Штимац со 18 години како еден од најголемите таленти се пресели во литванскиот кошаркарски гигант Жалгирис. Преселбата во Литванија претставуваше голема промена во животот...
Останатo Спорт

Германски експерт за допинг: Се сомневам во Надал

Слободен печат
Тој во разговор за германските медиуми изјави дека се сомнева дека Надал е еден од оние кои користат анаболички стероиди. – Анаболичките стероиди се „класика“...
Останатo Спорт

Каква понуда за Хамилтон: 100 милиони долари за две години  

Слободен печат
Тимот на Мерцедес во страв да не го загуби својот возач, Луис Хамилтон, му понуди нов договор со неверојатни бројки, 100 милиони долари за две...
Останатo Спорт

Мекгрегор: Секоја будала која сака може да се бори со мене

Слободен печат
На Мекгрегор му беа потребни само 40 секунди за да дојде до спектакуларна победа над Доналд Серон со што во својата кариера има скор од...
Кошарка Спорт

Во дербито на Западот, Леброн подобар од Харден и Вестбрук (ВИДЕО)

Слободен печат
Лос Анџелес Лејкерс во дербито на вечерта со 124:115 го совлада Хјустон рокетс благодарение на пресвртот во третата четвртина, а во главната улога беше Леброн...
Останатo Спорт

Мекгрегор за 40 секунди го нокаутира Серон и влезе во историјата (ВИДЕО)

Слободен печат
Ирецот на приредбата УФЦ 246 кој се одржа во Лас Вегас за само 40 секунди го нокаутира Доналд Серон и на најдобар начин го најави...
Останатo Спорт

Златен медал за Божиноска на карате турнирот во Самобор

Слободен печат
Македонските каратисти успеаја да освојат вкупно три медали на 29. издание на традиционалниот меѓународен турнир „Карате Гран При Хрватска“. Во „кумите“ (јуниори, -76 кг.) третото...