Категорија: Секс

Еспресо Секс

4 грешки на мажите кои добриот секс го претвораaт во лошо искуство

Слободен печат
Повеќето мажи се доста самоуверени кога станува збор за нивните техники во креветот и поради тоа честопати занемаруваат некои ситници кои можат добриот секс да...
Еспресо Секс

На која возраст се доживува најинтензивниот оргазам?

Повеќето луѓе мислат дека најдобрите сексуални искуства ќе ги доживеете додека сте млади, слободни и безгрижни во вашите 20-ти години. Меѓутоа, најновите истражувања докажуваат дека...
Еспресо Секс

НАУКАТА ОТКРИВА: Зошто жените обожаваат уметници?

Слободен печат
Нова студија на универзитетот во Пенсилванија откри дека жените повеќе сакаат уметнички души, односно мажи кои се истакнуваат со својата креативност. Пишување, пеење, свирење инструмент,...
Еспресо Секс

ВНИМАВАЈТЕ: Оваа секс-поза е најопасна за машката „гордост“

Слободен печат
На сите ни е познат фактот дека може да се случи незгода при секс и да дојде до фрактура на машкиот полов орган. Ова всушност...
Еспресо Секс

Пет знаци дека се однесувате како мајка кон своето момче

Слободен печат
Некогаш жените се склони кон тоа да се однесуваат како нивниот партнер да е дете, а тие се оние кои треба да го смират и...
Еспресо Секс

ВО СЕКСОТ Е ДОЗВОЛЕНО: Што обичната жена може да научи од проститутките

Слободен печат
Ставот кон проститутките во конзервативните општества често е двосмислен. Некои ги гледаат добронамерно, а некои со презир. Услуги од проститутки користат мажите кога не мораат...
Еспресо Секс

Најжешките и најудобни секс-пози за во автомобил

Слободен печат
Доколку ви се распалат страстите додека сте во автомобилот, застанете некаде на пола пат и дозволете вашата сексуална возбуда да добие посебна магија. Изберете сигурна...
Еспресо Секс

СЕКС НА ПРВ СОСТАНОК: Да или не?

Слободен печат
Табуата околку сексот и сексуалноста, за жал, сè уште постојат и во 2019 година. Луѓето, а особено жените, често се обидуваат да избегнат интимност на...
Еспресо Секс

4 многу едноставни работи кои мажите ги посакуваат во креветот

Слободен печат
Доколку сакате да го импресионирате, не ви е потребна романтична атмосфера, сензуална музика, ниту преголем труд. Мажите ги сакаат следните четири работи во креветот: Ентузијазам...
Еспресо Секс

Заборавете на 69! Позата 77 е новиот хит кој ветува огромно задоволство

Слободен печат
Оваа поза е совршена за „мрзелив“ утрински секс, бидејќи не е потребно изведување на некоја особена телесна акробација. Нејзината предност е во тоа што со...