Дали сте слушнале за новиот вид неверство? Сите сме го направиле барем еднаш!

Микроневерството не е доволно важно ниту големо за да се нарече неверство, но сепак претставува непочитување кон партнерот и показател дека во врската не е сè како што треба.

Ова се првите симптоми на микроневерството.

Барање совет само за да контактирате со некој што ви се допаѓа

Ве интересира нешто што многу лесно и самите можете да го дознаете преку интернет, но повеќе сакате да започнете разговор со супер згодниот колега или колешка, иако насетувате дека тој невин разговор може да прерасне во флерт. Ако тоа му го премолчите на партнерот, јасно е дека не е толку наивно.

„Фаворити“ на социјалните мрежи

Секој од нас воздивнува по некого на социјалните мрежи и тоа е сосема во ред. Сепак, ако постојано го посетувате профилот на бившиот партнер, на некој познаник или лице што го познавате, водете сметка тоа да не прерасне од виртуелна во реална симпатија.

Интерни фори кои никој друг не ги разбира

Ако имате пријател или колега со кого имате интерни фори кои никој друг не ги сфаќа, а не сакате да ги поделите со други, прашајте се дали станува збор за обично пријателство. И дали вам би ви пречело вашиот партнер да има такво пријателство?

Допишување кое ги поминало границите
Секој на поинаков начин си ги поставува границите, но се знае што претставува невкусно допишување. Ако тоа вклучува сексуални алузии или какви било емоции, сигурно е знак дека не е само пријателство.

Прочитај повеќе

Свежа кожа – ново лице: Жолт индиски пилинг од куркума кој длабински ја чисти кожата за само 20 минути

Слободен печат

Прекумерното потење во топлите денови може да ве доведе до непријатна ситуација – Еве како да го спречите!

Слободен печат

Историски настан: Астронаутите на Спејсикс и НАСА пристигнаа на вселенската станица (ВИДЕО)

Слободен печат

Трамп: Земам хидроксихлорокин како превентива

Слободен печат

РЕЦЕПТ: Кифлички со јогурт

Слободен печат

Свештеник одржа миса на Фејсбук, но не забележа дека стиснал погрешно копче (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Ана Николиќ го прифати предизвикот на Цеца: Објави неодолива фотографија од детството!

Слободен печат

Урнебесно! Андрија Милошевиќ ги запали социјалните мрежи со новиот предизвик! (ВИДЕО)

Слободен печат

Не тато, застани немој – Погледнете како овој пензионер и покрај карантинот отиде на кафе – КАКО ГОСПОДИН! (ВИДЕО)

Слободен печат

„Битлси“, Блонди „U2“: Погледнете како би изгледале омотите на славните музички албуми во време на коронавирус! (ФОТО)

Слободен печат

Неверојатно куче посвоило бебе опосум од кое не се одвојува ниту денес (ВИДЕО)

Слободен печат

Убедени се дека така ќе им биде полесно: Истражување открива зошто луѓето изневеруваат

Слободен печат