Дали сте слушнале за новиот вид неверство? Сите сме го направиле барем еднаш! - Слободен печат

Дали сте слушнале за новиот вид неверство? Сите сме го направиле барем еднаш!

Микроневерството не е доволно важно ниту големо за да се нарече неверство, но сепак претставува непочитување кон партнерот и показател дека во врската не е сè како што треба.

Ова се првите симптоми на микроневерството.

Барање совет само за да контактирате со некој што ви се допаѓа

Ве интересира нешто што многу лесно и самите можете да го дознаете преку интернет, но повеќе сакате да започнете разговор со супер згодниот колега или колешка, иако насетувате дека тој невин разговор може да прерасне во флерт. Ако тоа му го премолчите на партнерот, јасно е дека не е толку наивно.

„Фаворити“ на социјалните мрежи

Секој од нас воздивнува по некого на социјалните мрежи и тоа е сосема во ред. Сепак, ако постојано го посетувате профилот на бившиот партнер, на некој познаник или лице што го познавате, водете сметка тоа да не прерасне од виртуелна во реална симпатија.

Интерни фори кои никој друг не ги разбира

Ако имате пријател или колега со кого имате интерни фори кои никој друг не ги сфаќа, а не сакате да ги поделите со други, прашајте се дали станува збор за обично пријателство. И дали вам би ви пречело вашиот партнер да има такво пријателство?

Допишување кое ги поминало границите
Секој на поинаков начин си ги поставува границите, но се знае што претставува невкусно допишување. Ако тоа вклучува сексуални алузии или какви било емоции, сигурно е знак дека не е само пријателство.

Прочитај повеќе

Кралицата Елизабета Втора не ни сонувала за круната: Приказна за нејзиниот чичко Едвард, кој поради љубовта се откажал од престолот

Слободен печат

Морничава приказна за островот на кој НИКОЈ НЕ СМЕЕ ДА СТАПНЕ! Штом стапнете на него, имате само ЕДЕН ЧАС ЖИВОТ И ТОА ДОКОЛКУ СТЕ СРЕЌНИК! (ВИДЕО)

Слободен печат

Победничкиот стајлинг на кралицата Летиција испраќа само една порака – Овде јас сум шефица! (ФОТО)

Слободен печат

ПОГЛЕДИ И ПРЕГРАТКИ ЗА КОИ СИТЕ ЗБОРУВААТ: Емотивна средба на Бред и Џенифер која буди шпекулации дека повторно се во љубов (ФОТО)

Слободен печат

Хроничниот стрес и исцрпеноста можат да бидат клучни фактори за развој на оваа болест

Слободен печат

Хари: Со Меган се надевавме дека и натаму ќе можеме да и служиме на кралицата, но тоа беше невозможно

Слободен печат

Остави Коментар

five × two =

Прочитај повеќе

Екстра лесен и брз појадок кој ги „пржи“ калориите!

Слободен печат

Тинејџерка заработува и до 20.000 евра месечно од спонзори! (ФОТО)

Слободен печат

Жените лудуваа по него и му ја распарчуваа облеката, а еве како тој изгледа 40 години подоцна! (ФОТО)

Слободен печат

Градите на Нивес Целзиус ѝ служат како маса за грицки! (ФОТО)

Слободен печат

Купил кауч за 70 долари, но тоа што го пронашол во него го шокирало! (ВИДЕО)

Слободен печат

Добро е да знаете: Како да се преживее разделбата?

Слободен печат