Категорија: Секс

Еспресо Секс

Совет од мажите: Како до перфектен орален секс?

Слободен печат
Најкорисните и најискрените совети можете да ги добиете лично од вашите машки пријатели и партнери. Треба да ги погледнете работите од нивна перспектива за да...
Еспресо Секс

500 жени открија топ 3 секс пози кои ги доведуваат до оргазам

Слободен печат
Резултатите би можеле пријатно да ве изненадат. Нема потреба да ја научите Кама Сутра напамет за да ја доведете жената до оргазам. Всушност, воопшто не...
Еспресо Секс

Оваа “вештина” ви гарантира незаборавен секс!

Слободен печат
Неверојатна хемија, извонредни вештини, физичка издржливост и оргазам. Според многумина, ова се четирите „состојки“ од кои зависи успешниот секс. Меѓутоа, изгледа дека ова мислење е...
Еспресо Секс

Истражување: Канабисот го зголемува сексуалното задоволство кај жените

Слободен печат
Жените кои користеле канабис непосредно пред секс имале зголемено либидо и подобри оргазми, покажа неодамна спроведено истражување, објавено во списанието „Секшуал Медесин“. Студијата покажала дека...
Еспресо Секс

Секс со славна личност или со бившиот? Што значат 6-те најчести еротски соништа

Слободен печат
Сигурно секој од нас барем еднаш во животот имал некој жежок секси сон. И повеќето од нас следното утро стануваат збунети од некое лудо сценарио...
Еспресо Секс

Психолог открива трик како да го спасите бракот за 5 минути: На овој начин љубовта ќе блесне како на почетокот на врската!

Слободен печат
Станува збор за едноставна техника која овој психолог им ја предлага на своите клиенти со проблеми во врската или бракот. Белинда Вилијамс е психолог од...
Еспресо Секс

Златна тројка за најдобриот секс – Направете ги овие три работи и ќе го доживеете оргазмот на животот

Слободен печат
Студиите покажаа дека хетеросексуалните жени значително поретко го доживуваат оргазмот, за разлика од лезбејките, од кои 86 проценти секогаш го достигнуваат врвот. Тоа научниците ги...
Еспресо Секс

Сексуалната желба се враќа и со чај

Слободен печат
Состојки: Нане Оригано Маточина Линцура Рузмарин Подготовка: Измешајте ги билките во еднакви размери. Eдна кафена лажичка мешавината прелијте ја со зовриена вода и оставете ја...
Еспресо Секс

4 трикови со кои ќе и подарите максимално одлично орално задоволство

Слободен печат
Во продолжение ќе ви откриеме четири трикови како да го унапредите вашиот сескусален живот. Мислевте дека знаете сe за оралниот секс? Овие четири трикови на...
Еспресо Секс

Задоволете го комплетно: 3 сексуални фантазии на секој маж

Слободен печат
Драги девојки и дами доколку сакате да го зачините и подобрите вашиот сексуален живот обрнете внимание на овие наши совети. Едно е сигурно, а тоа...