Бразилска самба против Перу (ВИДЕО)

Домаќинот на Копа Америка, Бразил во последното трето коло од групната фаза го покажа вистинскиот потенцијал, декласирајќи го Перу со 5:0.  Бразил надмоќно го освои првото место во групата А, со седум бодови и импресивна гол разлика од 8:0.


Гол шоуто на „кариоките“ го отвори Каземиро уште во 12. минута, а седум минути подоцна Фирмињо го постигна најчудниот гол на Копа Америка. Тој прво успеа да го блокира шутот на противничкиот голман, а  топката откако се одби од стативата дојде во неговите нозе по што не му беше тешко да го совлада Галесе.

Останатите голови беа дело на Евертон, Алвес и Вилијан за најубедлива победа досега на Копа Америка.

Во вториот натпревар, Венецуела со победата од 3:1 над Боливија дојде до второто место во групата со што си обезбеди пласман во четвртфиналето.
Најзаслужен за триумфот на Венецуела беше двојниот стрелер Марчис, додека Партинез беше стрелец на третиот гол. Почесниот погодок за Боливија го даде Хустинијано во 82. минута.

Прочитајте и...  Луди мерки во Англија: Фудбалерите во дресови на терен директно од своите автомобили

Прочитај повеќе

КФСМ: По кој основ МЗТ бара враќање на уплатените парични средства!?

Слободен печат

Антиќ: Ќе помогнам колку што можам МЗТ да се врати во АБА лигата!

Слободен печат

Хронометар атлетска трка со мерки за заштита од коронавирус

Слободен печат

РК Вардар со ново име, Михајловски генерален менаџер на „црвено-црните“

Слободен печат

Гвардиола за 50 милиони евра купува фудбалер од Милан!?

Слободен печат

Три руски гиганти во трка за потписот на Адеми!?

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

„Златниот“ гол на Чупиќ за прва европска титула на Вардар (ВИДЕО)

Слободен печат

Фудбалот во Италија се враќа со мечот Јувентус-Милан!?

Слободен печат

Поранешниот НБА шампион ќе се грижи за ќерката на убиениот Џорџ Флојд

Слободен печат

Топ 10 легендарни изјави на Мухамед Али

Слободен печат

Мухамед Али на денешен ја загуби најважната битка, за сопствениот живот (ВИДЕО)

Слободен печат

Сопруга на српски репрезентативец кој игра во САД шокира со коментарите: Полицијата треба да ве тепа повеќе

Слободен печат