Брајант: Србија има големи шанси да ги победи САД

Ѕвездата на ЛА Лејкерс, Коби Брајант кој е промотор на Светското првенство во Кина, верува дека и покрај многуте откази од големите НБА ѕвезди, репрезентацијата на САД, има добри шанси да ја одбрани титулата.

– Имаме одлични кошаркари. Мислам дека тоа што сите ги отпишуваат е дополнителен мотив за играчите. Иако ги нема најголемите НБА ѕвезди, имаме млади играчи кои за 2-3 години ќе бидат носители на играта во своите екипи. Верувам дека се ќе биде во ред – вели Брајант.

Брајант кој веќе две години е во кошаркарска пензија, како еден од главните фаворити и најголем конкурент на САД за титулата ја посочи селекцијата на САД.
– Србија шанси да ги совлада кошаркарите на САД. Како и секогаш, тие имаат одлични играчи, и тој дуел доколку се случи ќе донесе одлична кошарка – вели Брајант.

Прочитајте и...  Ужас во Сомбор: Пукнал столб од рингишпил, осум деца се повредени

Прочитај повеќе

НБА играч излегол по храна, доби десетдневен карантин

Слободен печат

Челси повторно ќе купува голман од Шпанија и тоа најскапиот

Слободен печат

Димитров се излечи од коронавирусот

Слободен печат

Сити ја слави победата над УЕФА, нов договор за Гвардиола

Слободен печат

Реал на една победа до шампионската титула! (ВИДЕО)

Слободен печат

Премиер лига: Во 96 минута избега триумфот на Јунајтед! (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Ѓоковиќ уште еднаш покажа дека се бори за сите играчи

Слободен печат

Сетиен останува тренер на Барса, а наскоро нов договор за Меси!

Слободен печат

НБА: Расел Вестбрук позитивен на коронавирус!

Слободен печат

ЕХФ ги потсети ракометните фанови на победничкиот гол на Лазаров! (ВИДЕО)

Слободен печат

Јувентус е блиску до потписот на „новиот Варан“

Слободен печат

Како до полни трибини: Пред секој меч за навивачите 22.000 бесплатни тестови!

Слободен печат