Борба против скриената амнестија

Во денешниот број на печатеното издание на весникот „Слободен печат“ читајте ги анализите на правните експерти, кои велат дека преку тајна соработка и манипулација со обвинители и судии или со наоѓање дупки во законите, центрите на моќ и во власта и во опозицијата успеваат да ги спасат своите миленци.

Прочитајте ги и колумните на Ана Анастасовска, Џабир Дерала, Сашо Орданоски, Павле Богоевски, Зоран Иванов, Ѓорѓи Мисајловски…

Читајте и за македонско-рускиот бизнис-форум, на кој Заев ги покани инвеститорите, а рускиот заменик-министер за индустриски развој му одговори „направете услови“.

Во „Слободен печат“ ќе прочитате и совет за висок крвен притисок, но и исклучително важни совети за домашните лекови.

Прочитајте и...  Коалицијата „Сега е време" на средби со граѓани во Шуто Оризари и Визбегово

Прочитај повеќе

Ескалација на насилството во Белград, реагираше државниот врв (ВИДЕО)

МИА Агенција

Се зголемува бројот на демонстранти пред српското Собрание

МИА Агенција

Партиски реакции: НС го тужи Вучиќ поради воведување полициски час

Слободен печат

Демонстраните во Белград запреле возило на Брзата помош, реагираше министерот за здравство

Слободен печат

Масовни немири во Белград, демонстрантите фрлаат со шишиња и камења, полицијата употреби солзавец (ВИДЕО)

Слободен печат

Штедел за одмор од соништата, а заглави на празен аеродром на Филипини: Голготата на овој Естонец како од филмот „Терминал“

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Палма: Обидот за влез во српското Собрание е терористички чин

МИА Агенција

ВО ЖИВО: Хаос пред Собранието на Србија, граѓаните се судрија со полицијата

МИА Агенција

Се намалува бројот на активни случаи на Ковид-19 во Малешевијата

Слободен печат

И Во Нови Сад протест поради најавените мерки

МИА Агенција

Николовски: Зад нас во претходните години имаше и крв во Собранието, никој не веруваше дека Груевски ќе падне (ВИДЕО)

Слободен печат

САД и официјално се повлекоа од СЗО

Слободен печат