Боатенг ја напушти Барселона - Слободен печат

Боатенг ја напушти Барселона

Боатенг минатата сезона ја помина во дресот на Барселона како позајмица од редовите на Сасуоло.

Својата кариера нема да ја продолжи на „Камп Ноу“, тоа денеска го потврди играчот на својот „Инстаграм“ профил.

View this post on Instagram

Acaba aquí una de les experiències més emocionants de la meva carrera. Agraeixo a cada persona que ha fet possible tot això. Agraeixo als meus companys que m’han fet sentir a casa desde el primer moment, Campions i persones excepcionals. Agraeixo a la directiva, sempre disponibles i presents. Un pensament especial a l’afició, els culés: us portaré sempre al meu cor. Hauria volgut donar més però he donat tot el que he pogut en cada minut que se’m ha donat per honorar aquesta fantàstica samarreta. #ViscaElBarça #MésQueUnClub 🔴🔵 ——————————————————— Termina aquí una de las experiencias más emocionantes de mi carrera. Agradezco a cada persona que ha hecho posible todo esto. Agradezco a mis compañeros que me han hecho sentir en casa desde el primer momento, campeones y personas excepcionales. Agradezco a la directiva, siempre disponibles y presentes. Un pensamiento especial a la afición, los culés: os llevaré siempre en mi corazón. Hubiese querido dar más, pero he dado todo lo que he podido en cada minuto que se me ha dado para honrar esta fantástica camiseta #ViscaElBarça #MésQueUnClub 🔴🔵 ——————————————————————— Today ends one of the most exciting experiences of my career. I thank every person who made this possible. I thank my teammates who made me feel at home from day one, champions and great people. I thank all the management, available and always present. A special thought goes to all the fans: I will always carry you in my heart. I wanted to give something more, but I did my best in every minute of training and game that was given to me to honor this fantastic shirt! #ViscaElBarça #MésQueUnClub 🔴🔵

A post shared by Kevin Prince Boateng (@princeboateng) on

Сега единствената негова грижа е Сасуоло каде што ќе мора да се врати после завршувањето на договорот со Барселона која не сакаше да го откупи неговиот договор.

На сите им се заблагодари кои учествуваа во неговата аклиматизација во тој клуб во периодот од шест месеци. Сасуоло се надеваше дека може да заработи осум милиони евра, но ќе мора да го продаде на друго место.

Се шпекулира дека можно е екс репрезентативецот на Гана да ја продолжи клупската кариера во турскиот Бешикташ.

Прочитај повеќе

Цензура во живо: На клупска телевизија зборуваше за долгот на Јунајтед, водителот го замолкна (ВИДЕО)

Слободен печат

Шпанија е противникот на Хрватска во финалето на ЕП

Слободен печат

Холандски мотоциклист е втора жртва на Релито Дакар

Слободен печат

Дувњак: Не се сеќавам што се случи во продолженијата

Слободен печат

Шпанија и Унгарија во финалето на ЕП во ватерполо

Слободен печат

Червар: Ракометот не е мртов

Слободен печат

Остави Коментар

twenty − five =

Прочитај повеќе

Левата рака на Мирка „тежи“ милион швајцарски франци

Слободен печат

Дел Боске одржа предавање во ФОН Универзитетот

Слободен печат

Сагосен го израмни рекордот на Лазаров

Слободен печат

Муса ја однесе Хрватска во финалето на Европското првенство

Слободен печат

Најверните фудбалски навивачи го загрозуваат своето здравје, ризикуваат инфаркт

Слободен печат

Солскјер бара трпение: Клоп четири години го градеше овој Ливерпул

Слободен печат