Бездушни туристи тераат девојче да изеде луто пиперче за пари: Девојчето не можеше да ги задржи солзите (ВИДЕО)

На Фејсбук се прошири видео во кое се гледа мало девојче како јаде луто пиперче, додека во позадина се слушаат машки и женски гласови кои се наситуваат на нејзината болка и цинички се смеат.

„Не е срамота да бидеш сиромашен. Срамота е да бидеш бездушен богаташ опкружен со сиромашни. Овие туристи за да се потсмеваат со ова девојче и да ѝ дадат мала сума пари ѝ дале да изеде луто пиперче.“, пишува во постот на Фејсбук.

Коментари не се потребни, видеото кажува сѐ:

Nije sramota biti siromašan. Sramota je biti bezdušni bogataš okružen sa siromasima.Ovi turisti su, kako bi se ismijavaju ovom curicom i dali joj nešto novca, dali su joj da pojede ljutu papriku.Ona je pod velikim bolom ljute paprike ostala jaka. Suze nije mogla da sakrije od tog bola.💔💔

Publiée par Almir Muratovic sur Lundi 14 septembre 2020

 

Прочитајте и...  Анксиозност или депресија? Kако да ја препознаете разликата

Прочитај повеќе

Разговор со Ана Трифуновски, вокал во „Пеперминт“: На стар предмет се додава душа со откинување на парче од својата душа

Јасмина Кантарџиева Димков

Криси Тајген случајно го откри полот на детето кое го очекува со пејачот Џон Леџенд: Инстаграм го уништи изненадувањето!

Слободен Печат

Анксиозност или депресија? Kако да ја препознаете разликата

Слободен печат

Манекенката ја откри тајната на совршената кожа: Мајчиното млеко е вистински еликсир за убавина!

Слободен Печат

Нутриционистите советуваат: Со кој пијалак треба да го започнеме денот?

Слободен печат

Може да ви направи повеќе штета наместо корист: Научниците советуваат да се избегнува концептот на обратна диета!

Слободен Печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Дневен хороскоп за 18 септември: Денес ќе бидете многу снаодливи, па и најголемите проблеми ќе ви станат решливи

Слободен печат

Филип Пешевски пее песна само за нив двајца! (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Ќерката на Рис Витерспун е клон на својата мајка и вистинска убавица! (ФОТО)

Слободен печат

Го прашаа Аца Лукас што мисли за кавгата помеѓу Цеца и Јелена, еве што одговори! (ФОТО)

Васко Спасоски

Знаете ли зошто Џенис од „Пријатели“ имаше толку иритантен глас? Оваа интересна приказна го создала нејзиниот лик!

Слободен печат

Ја прашаа новата девојка на Бред Пит дали ја мрази Анџелина Џоли, ова е нејзиниот одговор! (ФОТО)

Васко Спасоски