1 C
Скопје

Без вода неколку улици во Скопје

Без вода ќе останат корисници од ул.„Јосиф Јосифовски Свештарот“, „Ленинградска“, „Тетовска“ и дел од ул.„Пролет“ од 8:45 часот до завршување.

ЈП Водовод и канализација-Скопје информираат дека денеска поради дефект на затварач ф-80мм на ул.Јосиф Јосифовски Свештарот бр.35, без вода ќе останат корисници од ул.„Јосиф Јосифовски Свештарот“, „Ленинградска“, „Тетовска“ и дел од ул.„Пролет“ од 8:45 часот до завршување.

Прочитајте и...  Грција ги зголеми казните за прекршување на мерките против коронавирус од 300 на 500 евра

Поврзани вести

Ковид-19 повторно го „заклучува“ светот, рекордни бројќи на смртни случаи во Британија и Португалија

И.И.

Заев: Ние, мажите не смееме да бидеме неми сведоци на насилството врз жените и девојчињата

Слободен печат

Вибрации на тлото крај Пацификот: Земјотрес со јачина од 5,9 степени ја погоди Гватемала

Слободен печат

Маричиќ порачува: Подготвени сме за модерен попис, политиката подалеку од статистичката операција

Слободен печат

Грција го отвора продавниците, останува забраната за движење и полицискиот час

Слободен печат

Трамп планира да го напушти Вашингтон утрото на 20 јануари кога е инаугурацијата на Бајден

Слободен печат

Остави Коментар