Без струја дел од корисниците во неколку скопски општини

Без електрична енергија утре во одреден период од денот ќе останат жителите на делови од општините Кисела Вода, Карпош, Сопиште и Ѓорче Петров, информираат од „ЕВН Македонија” АД.

Прекинот во дотокот на струја ќе биде поради технички зафати во електро-системот во Град Скопје.

Без електрична енергија во периодот од 08:30 до 15:00 часот ќе останат, корисниците од ул. „Томе Томшиќ” и дел од околните улици во општина Кисела Вода.

Во периодот од 09:00 до 11:30 часот без струја ќе бидат корисниците од објектите околу Педагошки Факултет на ул. „Каирска” во општина Карпош.

Во периодот од 08:00 до 16:00 часот без електрична енергија ќе останат корисниците од селото Нова Брезница, односно куќите на потегот меѓу двете трафостаници во општина Сопиште.

Прочитајте и...  Исплатен образовен додаток за над 26 илјади деца

Во периодот од 12:30 до 15:00 часот без струја ќе бидат корисниците од ул. „Александар Македонски”, ул. „Кадињача”, дел од ул. „Црногорска” околу објект бр. 45, дел од ул. „Борис Сарафов” од 142 до 148, како и ул. „Андреја Папрадички” во општина Ѓорче Петров.

Прочитај повеќе

Серија инциденти пред Собранието на Србија во Белград (ВИДЕО)

МИА Агенција

Реакција на српската Демократска партија за протестите во Белград

Слободен печат

Демонстрантите ја нападнаа полицијата во Белград, употребен и солзавец

Слободен печат

Нови демонстрации во Србија, Парламентот го опколи жандармеријата (ВИДЕО)

Слободен печат

Вучиќ од Париз: Мислам дека конечно паднаа сите маски!

Слободен печат

Во светот денеска рекорден број новозаразени: СЗО признава дека не може да се искорени вирусот

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Царовска: ВМРО-ДПМНЕ нуди изолација и враќање назад

Слободен печат

Стефановиќ: Брутални сцени на насилство, полицијата мора да реагира

МИА Агенција

Николоски: Мојот против кандидат е „капо ди тути капи“ на сите криминалци во оваа држава

Слободен печат

Филипче: Ако делите барем дел од ентузијазмот, вербата и желбата што јас вечерва ја чувствувам, ние сме победници

Слободен печат

Заев: После поразот Мицкоски нема да биде лидер на ВМРО-ДПМНЕ

Слободен печат

Мицкоски: Да ставиме крај на криминалот и разнебитувањето

Слободен печат