Без струја дел дел од „Ѓорче Петров" - Слободен печат

Без струја дел дел од „Ѓорче Петров”

Без струја утре од 9 до 15:30 часот ќе останат корисниците од дел од ул. „Алекса Демниевски”, поточно подулица бр. 9 во Општина Ѓорче Петров.

Како што соопшти Регионалниот центар за управување со кризи на Град Скопје, прекинот е поради технички зафати во дистрибутивната електро мрежа.

Прочитај повеќе

Клинтон го критикува Сандерс: Никому не му се допаѓа, никој не сака да работи со него

Слободен печат

Обидот за постигнување компромис и носење на законот за ЈО- тема во „Седма сила“

Слободен печат

Што ја чека руската економија?

Слободен печат

Без струја утре повеќе делови на Скопје

Слободен печат

Уставните судии поделени за амнестијата за „27 април”

МИА Агенција

Виена ја поддржува реформата на процесот за проширување на ЕУ за тој да биде побрз и појасен

Слободен печат

Остави Коментар

thirteen − 1 =

Прочитај повеќе

Поради укинувањето на употребата на јаглен, 4,8 милијарди евра за работниците во Германија

Слободен печат

Грчкиот парламент ја избра Екатерини Сакеларопулу за претседателка на Грција

Слободен печат

По изборите ќе се анализираат забелешките на Венецијанската комисија за Законот за јазици

Слободен печат

Тинејџерка во Украина ја бранела мајка си од пијаниот татко, а тој ја полил со бензин и ја запалил

Слободен печат

Пендаровски-Ривлин: Еврејската заедница во Северна Македонија придонесува за одличната соработка со Израел

Слободен печат

Сен Пол: Ветото на Франција не значеше „не“, туку треба да се почека

Слободен печат