Барса со „генијална“ најава пред мечот со Наполи! (ФОТО)

Наполи и Барселона вечерва од 21.00 часот на стадионот „Сан Паоло“ ќе го играат првиот натпревар од осминафиналето во Лигата на шампионите.

Каталонците во Неапол доаѓаат како фаворити, но нема да биде лесно на незгодниот терен на „наполитанците“.

Во пресрет на почетокот на мечот, Барса на својот „Твитер“ профил објави една фантастична слика во која се монтирани Диего Марадона кој своевремено беше дел од Наполи, и Лионел Меси во дресот на Барселона.

Да потсетиме, големиот Диего својата европска кариера ја започна токму во клубот од „Камп Ноу“. Таму не се задржа долго, една и пол сезона, воедно имаше тешка повреда на дуелот против Билбао.

Ја напушти екипата во 1984 година кога се пресели во редовите на Наполи каде што стекна поголема слава и стана еден од најомилените играчи на овој тим.

Прочитајте и...  Фудбалскиот свет се простува од Антиќ

Наполи на Елиф Елмас и Барселона вечерва од 21.00 часот на стадионот „Сан Паоло“ ќе го играат првиот натпревар од осминафиналето во Лигата на шампионите.

Во истиот термин Челзи на својот „Стемфорд Бриџ“ е домаќин на Баерн Минхен.

Прочитај повеќе

Фудбалскиот свет се простува од Антиќ

Слободен печат

Оргии, пијанства, прослави на родендени: Дел од причините за бегање од карантин на фудбалерите

Слободен печат

Фудбалот остана без вистинска легенда: Почина Радомир Антиќ

Слободен печат

Рушту ја имаше одбраната на животот, го победи коронавирусот

Слободен печат

Навивачите на Барса се посрамија: Нападнаа волонтер кој е фан на Еспањол (ВИДЕО)

Слободен печат

Навивач на Бриж му пиша на првиот човек на УЕФА: Дали би ја пуштиле вашата ќерка на стадион во овие времиња?

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Славниот шпански тренер не го сака Нејмар: Тој е фолирант

Слободен печат

Договор во Серија А: Платите на Елмас, Пандев, Несторовски намалени за една третина

Слободен печат

ФИФА сака сезоната да се продолжи на неодредено време

Слободен печат

Ник Кирјос е херој на Австралија

Слободен печат

Мајката на Гвардиола почина од коронавирус

Слободен печат

Коронавирусот ќе ги турка сите спортови до 2021 година!?

Слободен печат