Иако играше и за Наполи и Барселона: Марадона нема дилеми за кого ќе навива вечерва

Вечерва на „Сан Паоло“ се среќаваат Наполи и Барселона во првиот натпревар од осминафиналето во Лигата на шампионите.

Со оглед на моменталната форма, Барселона е фаворит против Наполи, но италијанскиот тим се надева дека со помош на навивачите ќе успее да дојде до позитивен резултат.

Најголемата легенда на Наполи, славниот Аргентинец, Диего Марадона кој има играно и за Барселона, ќе го следи натпреварот и изјави дека нема дилеми за кого ќе навива.

– Без сомнение моето срце е со Наполи. Им давам голема поддршка посебно во овој тежок за нив натпревар. Мојот однос со Наполи е нешто што не може да се опише и нормално дека вечерва од се срце ќе навивам за нив – изјави Марадона.

Прочитајте и...  Инфантино: Фудбалот ќе биде поинаков по кризата

Прочитај повеќе

„Џејмс Бонд“ на светскиот фудбал пред неочекуван трансфер!?

Слободен печат

„Магионичар“ и на 12 години, како започна кариерата на Лео Меси (ВИДЕО)

Слободен печат

Ирците на колена во Скопје, денот кога Македонија славеше голема победа! (ВИДЕО)

Слободен печат

„Десетката“ во Барселона е резервирана само за мајстори на фудбалот (ВИДЕО)

Слободен печат

Инфантино: Фудбалот ќе биде поинаков по кризата

Слободен печат

Крај на фудбалот во Белгија, Бриж шампион

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Кошаркарски судии свирчето го заменија за стетоскоп за време на пандемијата

Слободен печат

Тенисерите разочарани од откажувањето на Вимблдон

Слободен печат

Најубавата борачка во УФЦ тренира и готви скроз гола (ФОТО)

Слободен печат

Брутален одговор на Рамос на шегата на Ајакс (ФОТО)

Слободен печат

Англичаните си имаат свои идеи по завршувањето на кризата со коронавирусот

Слободен печат

Барселона има план како летово да дојде и до Лаутаро и до Нејмар

Слободен печат