Барса мора да плати пет милиони евра доколку Баерн ја освои ЛШ

После катастрофата во четвртфиналниот натпревар од Лигата на шампионите, продолжува и натаму болката на Барселона.

Според клаузулата во договорот на Филипе Кутињо, Каталонците мора да му платат додатни пет милиони евра на Ливерпул доколку Бразилецот со Баерн ја освои титулата во ЛШ.

Барса беше понижена во Лисабон, а веќе се шпекулираат неколку кандидати за наследник на досегашниот тренер Кике Сетиен.

Кутињо кој „не се снајде“ најдобро на Камп Ноу, учествуваше во спектакуларната победа од 8:2 над својот матичен клуб со два гола и една асистенција.

„Сол на раната“ би можел да додаде бразилскиот интернационаец кој игра како позајмен фудбалер во Баерн од Барса.

Прочитајте и...  Вистински европски тест за Шкендија,  тетовските „црвено-црни“ сонуваат сензација против Тотенхем

Прочитај повеќе

Ибрахимовиќ позитивен на коронавирус

Слободен печат

Баерн Минхен и Севиља вечерва играат за првиот трофеј сезонава

Слободен печат

Гвардиола не ја научи лекцијата: Борусија Дортмунд му украде уште еден тинејџер на Сити

Слободен печат

Бунт во Мајнц, фудбалерите си ги бараат парите од кои се откажаа поради короната

Слободен печат

Вистински европски тест за Шкендија,  тетовските „црвено-црни“ сонуваат сензација против Тотенхем

Слободен печат

Коронавирусот направи хаос во мак ракометот, нови позитивни и во Охрид

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Официјално: Челси донесе замена за најскапиот голман на светот

Слободен печат

Наскоро Ѓоковиќ ќе се соочи со проблем кој го имаат сите големи шампиони

Слободен печат

Не е случајност: Барселона по трет пат „краде“ фудбалер пред нос на конкурените

Слободен печат

Швајцарците го продолжуваат „ловот“ на првиот човек на ФИФА,именуваа нов главен истражител

Слободен печат

„Збогум убиецу“: Оригиналната насловна страница посветена на Луис Суарез (ФОТО)

Слободен печат

Лудилото на „диктаторот“ Ердоган: Турските коментатори не смеат да го изговорат името на Кантер во пренос

Слободен печат