Автомобил удри во велосипедист

Вчера во 16.40 часот на регионалниот пат Кичево – Македонски Брод се случила сообраќајна незгода помеѓу „ауди А6“, управувано од М.Ф.(55) од Кичево и велосипед управуван од С.Л.(73) исто така од Кичево.

Во незгодата повреден е велосипедистот кој бил пренесен во Медицинскиот центар во Кичево.

Прочитајте и...  Што прави италијанската мафија за време на коронавирусот?

Прочитај повеќе

Интервју со Милиќ Лила, активистка за правата на трансродовите лица и сексуалните работници (ВИДЕО)

Валентина Т.

Спасовски: Нашиот банкарски сектор е здрав затоа и можеме да се потпреме на него

Слободен печат

Нови четири лица заразени, петмина излекувани од коронавирусот во Косово

МИА Агенција

Ѓеоргиев: Македонско-бугарската комисија мора да продолжи со работа во спротивно ќе се создаде чувство дека добрососедството не е искрено

Слободен печат

Заедничка порака на верските заедници во Албанија

МИА Агенција

И покрај препораките на СЗО: БиХ ќе ги казнува луѓето кои не носат маска

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Жерновски – Брнз разговараа за помош од НАТО за цивилна заштита

Слободен печат

Снимка од болница која ги крена Американците на нозе: Дали медиумите намерно ги манипулираат?

Слободен печат

Европските држави кои имаат најдобри здравствени системи не се во состојба да се носат со пандемијата

Дејан Андоновиќ

Во последните 24 часа во Франција регистрирани се нови 449 смртни случаи

Слободен печат

Велика Британија: Еден од четири лекари во самоизолација или е заразен

МИА Агенција

Косовската такса од утре ја заменуваат реципрочни трговски и политички мерки

Слободен печат