Атанасов нов центар на Работнички

Екипата на Работнички полека го составува тимот со кој ќе атакува на трофеите во домашните натпреварувања.Најново засилување на тимот од Градски Парк е Теодор Атанасов, 23-годишен  кошаркар кој висок 206 сантиметри и игра центарската позиција. Атанасов потпиша едногодишен договор со Работнички.

Теодор Атанасов минатата сезона настапи на 14 натпревари за Војводина  во српскиот шампионат, и имаше просек од 10.4 поени и 4.4 скокови по натпревар. Финишот од сезоната ја мина во шпанскиот второлигаш Конехеро.

Атанасов е второто засилување за Работнички викендов, првото е  Американецот Хејден Лесколт (196 см, 27 год.), кој минатата сезона беше избран за најкорисен играч на првенството во Австрија настапувајќи за екипата на Оберварт за која просечно реализираше 17,5 поени со 6,3 асистенции.

Прочитајте и...  Порто со фуриозно второ полувреме го реши Вардар

Прочитај повеќе

Барди и Леванте ги симнаа „кралевите“ од тронот (ВИДЕО)

Слободен печат

Јокиќ чита книги за коњи, а ние победуваме

Слободен печат

Милан испушти победа, Роналдо 11. натпревар по ред ги тресе мрежите (ВИДЕО)

Слободен печат

Алушовски: Верувам дека Вардар идната година ќе игра во Лигата на шампионите

Слободен печат

Вернер нема дилема: Клоп е најдобар тренер во светот

Слободен печат

Петарда на Лајпциг во Гелзенкирхен, Халанд не запира да ги тресе мрежите (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

7 − оне =

Прочитај повеќе

„Граѓаните“ на крилјата Жезус до триумф над Лестер (ВИДЕО)

Слободен печат

Федерер откри што ќе прави во пензија

Слободен печат

Поранешните вардарци на цена, Србија за прв пат во историјата ќе добие селектор-странец

Слободен печат

Шпанската полиција која уапси екс фудбалер на Реал Мадрид открива во која лига има највеќе местенки

Слободен печат

„Покерот“ на Меси ги смири навивачите на „Камп Ноу“ (ВИДЕО)

Слободен печат

Порто со фуриозно второ полувреме го реши Вардар

Слободен печат