Асад: Сирија ќе одговори на агресијата со сите легитимни средства

Сирија ќе и одговори на турската агресија во кој било дел од нејзината територија „со сите легитимни средства”, изјави сирискиот претседател Башар ал Асад.

Асад изјавата ја даде за сириските медиуми откако Дамаск и Сириските демократски сили предводени од Курдите постигнаа договор за одбрана од нападите од Турција.

Прочитајте и...  Цените на нафтата повторно паднаа

Прочитај повеќе

Шпанците повеќе не купуваат тоалетна хартија: Сега панично се фрлија на овие производи, карантинот им ги смени навиките (ВИДЕО)

Слободен печат

Изминатото деноноќие починаа шест лица во Грција, нови 99 се заболени од коронавирусот

Слободен печат

Парични казни за угостители кои среде епидемија послужувале гости во нивните објекти

Слободен печат

Комерцијална банка со понуда за кредитните картички за правни лица, можност за грејс период од шест месеци

Слободен печат

Обвиненија против единаесет лица во Делчево

Слободен печат

ЕУ планира помош за Западен Балкан: Короната ја стави на тест европската солидарност

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Венко Филипче најави дека нашите пациенти со Ковид 19, ќе се лекуваат со крвна плазма од излекуваните!

Мирослава Бурнс

Уште една жртва од коронавирус во Албанија, бројката се искачи на 17

Слободен печат

Претседателот на Романија апелира граѓаните да не се враќаат во татковината за Велигден

Слободен печат

Грците преку СМС и мејл ќе добиваат рецепти од лекарите

МИА Агенција

Вработените во Институтот за јавно здравје ќе го добијат ветеното покачување на платите (ВИДЕО)

Слободен печат

Во Турција поради коронавирусот загубени два милиона работни места

МИА Агенција