• асад

ЕУ за уште една година ги продолжи санкциите против режимот на Асад во Сирија

Европската унија денеска донесе одлука за уште една година да ги продолжи санкциите кон сирискиот режим на претседателот Башар ал Асад, пренесува Анадолија. Поради постојаниот притисок од страна на режимот на Асад и неговите приврзаници врз цивилното население во Сирија, Советот на ЕУ денеска соопшти дека е донесена одлука за продолжување на ограничувачките мерки до …

ЕУ за уште една година ги продолжи санкциите против режимот на Асад во Сирија Read More »