Алушовски: Горд сум на победата над Веспрем, ова е награда за несреќните порази - Слободен печат

Алушовски: Горд сум на победата над Веспрем, ова е награда за несреќните порази

Еурофарм Работник можеби не може да оствари триумф во Лигата на шампионите, но затоа во СЕХА лигата, има максимален ефект. Најголемиот скалп, битолчани го зедоа денеска, совладан е Веспрем со 26:24, а тренерот Стефче Алушовски вели дека оваа победа е награда за несреќните порази во ЛШ.

– Честитки за навивачите и играчите. Горд сум што победивме еден европски гигант како Веспрем. Во Лигата на шампионите имавме неколку несреќни резултати, а оваа победа како да беше награда за сето тоа. Се надевам дека момците ќе започнат да веруваат во себе дека вредат многу повеќе. Мислам дека тие сè уште имаат психолошка бариера за да го дадат максимумот, и искрено се надевам дека овој успех ќе ни помогне да започнеме да бележиме резултати кои се очекуваат од нас – изјави Алушовски.

Прочитај повеќе

Хабиб нема да се бори со Мекгрегор за помалку од 100 милиони долари

Слободен печат

Толедо: Со нетрпение го очекувам дебито за Вардар

Слободен печат

Клоп направи многу, но никој не е како сер Алекс

Слободен печат

Исповед на српски кошаркарски репрезентативец: Хрват ме спасуваше од глад

Слободен печат

Германски експерт за допинг: Се сомневам во Надал

Слободен печат

Каква понуда за Хамилтон: 100 милиони долари за две години  

Слободен печат

Остави Коментар

3 × 1 =

Прочитај повеќе

Мекгрегор: Секоја будала која сака може да се бори со мене

Слободен печат

Во дербито на Западот, Леброн подобар од Харден и Вестбрук (ВИДЕО)

Слободен печат

Мекгрегор за 40 секунди го нокаутира Серон и влезе во историјата (ВИДЕО)

Слободен печат

Златен медал за Божиноска на карате турнирот во Самобор

Слободен печат

Елмас сè почесто на клупата, Наполи „тоне“, солзи на „Сан Паоло“ (ВИДЕО)

Слободен печат

ЕП: Карачиќ ја одведе Хрватска, но и Шпанија во полуфиналето! (ВИДЕО)

Слободен печат