6.8 C
Скопје

Агуеро позитивен на коронавирус, ги пропушта следните три мечеви!

Напаѓачот на Манчестер сити, Серхио Агуеро објави дека е позитивен на коронавирус.

Агуеро ги пропушти последните два натпревари затоа што беше во самоизолација откако беше во близок контакт со заразено лице, а сега на „Твитер“ потврди дека е позитивен.

Сити игра три мечеви во следните 10 дена и Аргентинецот најверојатно нема да игра на нив. Токму до крајот на јануари има уште три мечеви за клубот од „Етихад“, в сабота во ФА купот на гостувањето кај Челтенам, па следува дуелот против Вест Бромвич на 26 јануари и четири дена подоцна дома против Шефилд јунајтед во рамките од Премиер лигата.

Од почетокот на сезоната тој настапи на само девет дуели поради повреда.

Во Премиер лигата „граѓаните“ предводени од менаџерот Пеп Гвардиола се наоѓаат на второто место со 38 бодови, два помалку од водечкиот Манчестер јунајтед.

Премиер лигата најде начин како да им се извини на навивачите поради празните стадиони

Поврзани вести

Кои се најпознатите прекари на фудбалерите: Трактор, психо, пирана, пират….

Слободен печат

Челси му се реваншира на Лестер за поразот во ФА Купот и го остави да виси за ЛШ

Слободен печат

Црвена звезда на чекор до титулата во АБА лигата, неверојатен натпревар во Белград

Слободен печат

Официјално: Бензема по шест години повторно во француската репрезентација

Слободен печат

ЕСПН ќе снима документарец за најомилениот кошаркар во НБА, „џинот“ Бобан Марјановиќ

Слободен печат

ВИДЕО: Голчиштето на Кавани недоволно за победа на Јунајтед, нов триумф за Алиоски и Лидс

Слободен печат

Остави Коментар