Агаси дури четири пати беше допингуван и сетоа тоа беше заташкано

Поранешниот прв светски тенисер, Марсело Риос, упати жестоки критики кон челниците на АТП.

Чилеанецот тврди дека АТП им помогнал на американските тенисери и ги заташкувал нивните допинг авантури. Риос директно го нападна освојувачот на осум грен слем титули, Андре Агаси.

– АТП е најголемото с**ње кое постои. Четири пати го фатија Агаси и сето тоа го заташкаа бидејќи стануваше збор за Агаси и доколку го откриеја тоа, ќе се уништеше тенисот. Сето тоа е едно големо с**ње – изјави Риос.


44-годишниот Чилеанец тврди дека во неговото време АТП ги форсираше тенисерите кои беа специјалисти за тврди, брзи подлоги.

Прочитајте и...  Садио Мане човекот со големо срце: Тешкото детство го направи одличен фудбалер и уште подобар човек (ВИДЕО)

– Победите на Мастерс турнирите секогаш беа лесни за Пит Сампрас. Со Серхи Бругера разговаравме дека подлогата треба да се менува секоја година, но сите наши предлози беа одбиени бидејќи сме Јужноамериканци – додаде Риос кој во кариерата освои 18 титули.

Прочитај повеќе

Шалке ги моли навивачите да не си ги бараат парите за сезонските билети

Слободен печат

Садио Мане човекот со големо срце: Тешкото детство го направи одличен фудбалер и уште подобар човек (ВИДЕО)

Слободен печат

Реал Мадрид го следеше примерот на Барселона, им ги намали платите на фудбалерите

Слободен печат

Допингот нема да помине неказнето ниту за време на кризата

Слободен печат

Колку вредат најдобрите фудбалери, историско понижување за Меси и Роналдо

Слободен печат

Пуч во Барселона, претседателот Бартомеу ги брка непослушниците

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Вујо Мајсторе без влакна на јазикот: Во фудбалот како да се перат пари

Слободен печат

Дракслер ја откачи девојката по 10 години и во карантин е со секс бомба (ВИДЕО)

Слободен печат

Бунт на Холанѓаните: Коронавирусот сее страв низ светот, а Федерацијата сака да се игра фудбал

Слободен печат

УФЦ најде дупка во законот и ја откри локацијата каде ќе се одржуваат борбите

Слободен печат

Италијански олимпиец почина од коронавирус

Слободен печат

Лисабонските „лавови“ со нов договор за Ристовски!?

Слободен печат