Адеми и Тричковски неизвесни за настап против Полска!? - Слободен печат

Адеми и Тричковски неизвесни за настап против Полска!?

Репрезентацијата на Македонија го одржа официјалниот тренинг во „ПГА Народови“ Арената каде утре од 20:45 часот ќе го игра против Полска во натпревар од квалификациите за ЕУРО 2020.

Аријан Адеми и Иван Тричковски не тренираа поради повреди и се под голем знак прашалник за настап на мечот в недела.

ffm.mk

Езгјан Алиоски кој вчера не тренираше, денеска работеше со тимот и најверојатно ќе биде спремен за игра.

Селекторот Игор Ангеловски е свесен за големиот предизвик кој го очекува, но се надева дека на ова гостување неговите фудбалери ќе освојат бод(ови).

Сите посакуваме нова голема победа, па и реми би ни било добредојдено, но истовремено желбата е Австрија да не триумфира викендов на гости кај Словенија.

Прочитајте и...  Историска ноќ за Леброн Џејмс, го помина Коби Брајант и стана трет најдобар стрелец во историјата на НБА (ВИДЕО)

Прочитај повеќе

Леброн во солзи поради Коби (ВИДЕО)

Слободен печат

Шекил шокиран од смртта на Брајант

Слободен печат

Кошаркарите не играа 24 секунди во чест на Брајант (ВИДЕО)

Слободен печат

Фановите се собираат пред „Стејплс“ центарот, никој не верува што се случи

Слободен печат

Црната Мамба замина во легендите: Кој беше Коби Брајант, еден од најдобрите кошаркари во историјата

Зоран Спасоски

Покрај Брајант, меѓу загинатите е и неговата ќерка Џиџи

Слободен печат

Остави Коментар

16 − four =

Прочитај повеќе

Ѓоковиќ и Брајант беа големи пријатели, му помогна на тенисерот кога му беше најтешко

Слободен печат

Видео од местото на несреќата каде Коби Брајант го загуби животот

Слободен печат

Светот се простува од Брајант со емотивни пораки

Слободен печат

ШОК ВО САД: Во хеликоптерска несреќа загина НБА ѕвездата Коби Брајант

Слободен печат

Фудбалерите ќе имаат огромна поддршка против Косово: Се обединија сите македонски навивачки групи

Слободен печат

Дербито на Рим без победник (ВИДЕО)

Слободен печат