Женските ракометни екипи ги дознаа противниците во квалификациите за Европскиот куп

фото: РФМ

Женските ракометние екипи денеска ги добија противниците во квалификациите за Европскиот куп. Екипата на Металург во првото квалификациско коло ќе се сретне со екипата од Луксембург, Дуделанж.
Противник на Чаир е тимот на Х71 од Фарски Острови, додека ракометарките на Вардар ги очекува пресметка со косовскиот претставник Приштина. Екипата на Деспина од Прилеп ја очекува дуел со шведската екипа Скара.н

Првите натпревари ќе се играат на 16 и 17 октомври, додека реваншите се закажани за една недела подоцна.

 

Видео на денот