• ЖРК Вардар

Женските ракометни екипи ги дознаа противниците во квалификациите за Европскиот куп

Женските ракометние екипи денеска ги добија противниците во квалификациите за Европскиот куп. Екипата на Металург во првото квалификациско коло ќе се сретне со екипата од Луксембург, Дуделанж. Противник на Чаир е тимот на Х71 од Фарски Острови, додека ракометарките на Вардар ги очекува пресметка со косовскиот претставник Приштина. Екипата на Деспина од Прилеп ја очекува …

Женските ракометни екипи ги дознаа противниците во квалификациите за Европскиот куп Read More »