Зелен шејк кој ќе ви го исчисти телото

Ова е рецептот кој ќе ви помогне да го закрепнете својот организам, да го прочистите од наталожената масна, солена, зачинета и блага храна…

Потребни состојки:

– 2 шољи свеж кељ

– 2 шољи свеж спанаќ

– 1/3 краставица

– ½ јаболко

– парче свеж ѓумбир

– 1 замрзната банана

– 3 лажици семе од коноп

– сок од половина лимон

– 3 мали шолји вода

Начин на подготовка:

Сите состојки ставете ги во блендер и мешајте додека да добиете убав сок без парчиња. Од оваа количина ќе добиете 2 сока доволни за дневните потреби. За најдобри резултати испијте една чаша веднаш по будењето, а другата чаша пред ручекот. Постапката можете да ја повторувате секој ден.

Прочитајте и...  Како мозокот ги создава нашите „ноќни халуцинации“ или соништа

Поврзани вести

Ново истражување: Колку се заразни асимптоматските случаи на коронавирус?

Слободен Печат

Примариус Сузана Камберова, специјалист дерматолог: Зимата носи вирусни осипи по кожата

Кристина Апостолова

Како подготвеноста во градинките им помага на децата во целиот образовен процес

Слободен Печат

Како мозокот ги создава нашите „ноќни халуцинации“ или соништа

Слободен Печат

Ако храната и пијалакот ви имаат вкус на бензин, можеби имате коронавирус

Слободен печат

Нова студија открива: Поголемата консумација на јајца може да предизвика дијабетес

Слободен Печат

Остави Коментар