Заев во никој случај нема да коалицира со Ахмети

Коалицијата Можеме предводена од СДСМ прогласи победа на денешните парламентарни избори. Како што брифираат од СДСМ, лидерот на партијата, Зоран Заев, во никој случај нема да коалицира со неговиот довчерашен партнер, Али Ахмети.

Пред „Белата палата“ штама, се слуша само славењето од ОК СДСМ Центар (ФОТО+ВИДЕО)

Според информации на Слободен печат, ДУИ нема да биде дел од идната влада. Во комбинација за формирање влада се Алијанса на Албанците на Зијадин Села и ДПА на Мендух Тачи. Со овие партии, велат од СДСМ, ќе формираат собраниско мнозинство од 62 пратеника.

 

Прочитајте и...  Италија и Шведска имаа целосно различни пристапи, а сега се мирни: Вирусот го држат под контрола додека светот и натаму се бори

Прочитај повеќе

Нов транскрипт открива што Клинтон му рекол на Путин за Милошевиќ: Веројатно ќе ги искраде изборите

Слободен печат

Владата го усвои полугодишниот Извештај за извршување на Буџетот

Маријана Митровска

ВМРО-ДПМНЕ ниту ги потврдува, ниту демантира написите на „Лајм“

Слободен печат

Трагичен биланс од експлозијата во Бејрут: Загинаа 135 лица, над 5.000 повредени и стотина исчезнати

Слободен печат

Италија и Шведска имаа целосно различни пристапи, а сега се мирни: Вирусот го држат под контрола додека светот и натаму се бори

Слободен печат

„Лајм“: Eдинствената „задача“ на Мицкоски е да го убеди Апасиев да поддржи влада со премиер Албанец

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

ШОК И ЛЕЛЕЦИ ВО ЖИВО: Експлозијата ја турна новинарката на Би Би Си додека разговараше, соговорникот остана збунет (ВИДЕО)

Слободен печат

Метју Палмер: Очекуваме добар и силен партнер во новата влада на Северна Македонија

Слободен печат

Рајанер не ги почитува правилата против коронавирусот, Италија се заканува со запирање на летовите

Слободен печат

Ристиќ: Пластични шишиња и друг отпад со саати и саати течат со Вардар (ВИДЕО)

Слободен печат

Њујорк воведува контролни пунктови на влезовите во градот поради Ковид-19

Слободен печат

Тачи бара Финансиска полиција да истражува трансфер на пари од Иран

Слободен печат