Заев oд Бекингемската палата директно во Волково: Тука ми е поубаво, дома си е дома

400 000 евра ќе ја чини општина Ѓорче Петров спортската сала, која започна да се гради во рамки на ОУ „Јоаким Крчовски“, а која денеска ја посетија премиерот Зоран Заев, и градоначалникот Александар Наумоски.

– За две години, Владата и општината имаат вложено 3,5 милиони евра, за асфалтирање улици, изградба на детска градинка, кружен тек и фекална канализација, суми кои што не се запаметени во историјата на општината, рече градоначалникот Наумоски.

– Директно од Бегингемската палата палата, дојдов во Волково да ја промовирам изградбата на спортската сала. Убаво е чувството, дома си е дома, рече Заев.

Во училиштето учат 367 ученици, кои наскоро ќе добијат спортска сала по сите димензии и стандарди, каде што учениците ќе можат да ги спроведуваат активностите по физичко образование. Салата е со големина од 650 метри квадратни.

Прочитајте и...  Петар Колев: ГДУ голем дел од својот фокус го насочува кон реформите на правосудниот систем

Прочитај повеќе

Шекеринска од Дебар: Минималната плата ќе биде 20.000 денари

Слободен печат

Силјановска – Давкова: Нема самопочит, без почит кон предците, кон историјата, нема дрво без корен

Слободен печат

Мицкоски: Се пријавувам да бидам првиот кандидат за ветинг на македонската политичка сцена

Слободен печат

Спасовски: Народот ги виде Скопје 2014 во стиропор и ВМРО-ДПМНЕ во криминал и веќе избра сигурна иднина и пари кај граѓаните

Слободен печат

Вучиќ ја пофали Македонија дека чесно тестирала и се пофали дека Србија направила најмногу тестови во регионот

Слободен печат

Ахмети од Кичево: Македонија се гордее со Мајка Тереза, ќе се гордее и со премиерот Албанец

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Силен и пороен дожд поплави улици во Битола (ВИДЕО)

Слободен печат

Денес е најлошиот ден од почетокот на пандемијата во светот, новозаразени има преку 200 илјади

Слободен печат

Заев: Ги отворивме вратите кон ЕУ и НАТО, со обезбеден идентитет и со признат јазик

Слободен печат

Филипче: Ќе почнеме со изградба на Клинички центар, првиот блок ќе биде готов за четири години

Слободен печат

Силјановска покажа како се „денса“: Треска на саботната вечер (ВИДЕО)

Слободен печат

Најмалку 43 убиени во судири во Јужен Судан, украдени и десетици говеда

Слободен печат