Забрана за движење на камиони и автобуси на патот Тетово – Попова Шапка

Фото МИА.мк

Поради обилни врнежи од снег утрово во 08:25 часот воведена е забрана за движење на тешки товарни возила, камиони и автобуси на патниот правец Тетово – Попова Шапка, информираат од АМСМ.

За останатите видови на возила задолжителна е употреба на зимска опрема.

Извор: МИА

Видео на денот