Во вторник ќе нема вода во дел од Општина Аеродром

Скопската населба Аеродром / фото: Филип Игњатовски/Google Maps

Дел од корисниците на булеварот „Трета Македонска бригада” утре ќе бидат без вода, информира скопски „Водовод“.

Станува збор за неколку објекти кои се водат на „Трета Македонска бригада” бб: „Жито Лукс”, рибарникот „Метро“, „Вива сокови” и неколку куќи, кои утре од 13:30 часот нема да имаат вода поради изведување водоводен приклучок.

Како што соопшти ЈП „Водовод и канализација”, прекинот ќе трае до завршување на зафатот.