Во петок автобусите ќе возат по неделен возен ред - Слободен печат
ВестиСкопје

Во петок автобусите ќе возат по неделен возен ред

Изменет ќе биде возниот ред на автобусите од јавниот превоз овој петок.

Од ЈСП Скопје информираат дека во петок (24.05.2019 година), поради државниот празник 24 Мај – Ден на сесловенските просветители, браќата Кирил и Методиј, возилата од јавниот превоз ќе сообраќаат по неделен возен ред.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Слични артикли

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close