Во Малезија забранет новиот филм со Џенифер Лопез – Слободен печат
МагазинФилм и ТВ

Во Малезија забранет новиот филм со Џенифер Лопез

Филмот е забранет поради „изразено непристојни содржини“.

Одборот за цензура во Mалезија одлучил дека „Hustler“, новиот филм со Џенифер Лопез во главната улога не е „прикладен за јавно прикажување“.

Филмот е забранет поради „изразено непристојни содржини“.

Одборот за цензура утврдил дека голите гради, еротскиот танц и сцените со дрога се неприкладни.

Британскиот одбор за класификација на филмови пак, дозволил филмот да можат да го гледаат лица постари од 15 години поради „голотијата, сексуалните референци, непристојниот јазик и прикажување на консумирање дрога“.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close