Во Калифорнија се отвора првиот ресторан во САД со канабис на менито – Слободен печат
ВестиПланета

Во Калифорнија се отвора првиот ресторан во САД со канабис на менито

Гостите ќе можат да бираат кој вид канабис го сакаат и на кој начин да биде послужен.

Во Калифорнија се отвора првиот ресторан во САД со канабис на менито, во редовна понуда. Но, за да ручате во овој угостителски објект, мора да имате над 21 година.

„Лоуел кафе“, кое се наоѓа во западен Холивуд, потврди за „Фокс њуз“ дека во својата понуда ќе вклучат марихуана, и тоа во разни облици. Гостите ќе можат да бираат кој вид канабис го сакаат и на кој начин да биде послужен.

Како што се наведува на интернет-страницата на ресторанот, тие ќе имаат „цветно мени” пред себе, кое  секој ден ќе биде различно, „во зависност од сезонските жетви на нашите земјоделци и земјопоседници”.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close