Во Калифорнија се отвора првиот ресторан во САД со канабис на менито

Во Калифорнија се отвора првиот ресторан во САД со канабис на менито, во редовна понуда. Но, за да ручате во овој угостителски објект, мора да имате над 21 година.

„Лоуел кафе“, кое се наоѓа во западен Холивуд, потврди за „Фокс њуз“ дека во својата понуда ќе вклучат марихуана, и тоа во разни облици. Гостите ќе можат да бираат кој вид канабис го сакаат и на кој начин да биде послужен.

Како што се наведува на интернет-страницата на ресторанот, тие ќе имаат „цветно мени” пред себе, кое  секој ден ќе биде различно, „во зависност од сезонските жетви на нашите земјоделци и земјопоседници”.

Прочитајте и...  Д-р Кон: Сè уште е можно коронавирусот да исчезне

Прочитај повеќе

Интерпол: Интернет-криминалците ја користат пандемијата за да напаѓаат поголеми цели

Слободен печат

Реакција на Вељаноски: Некого за иста ваква ситуација го судат и прогласуваат за терориста!

Слободен печат

На 15 август разговори меѓу САД и Кина за трговскиот договор

Слободен печат

Позната причината за експлозијата во Бејрут: 2.750 тони амониум нитрат биле складирани небезбедно цели шест години (ВИДЕО)

Слободен печат

Најголем процент на новозаболени се лица над 60 години, расте бројот на оздравени пациенти

Слободен печат

Силниот пожар кај Мартиг во јужна Франција принуди евакуација на околу 2.700 лица

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Oд синоќа на депонијата Русино се пропуштаат само камиони на гостиварски Комуналец

Слободен печат

Огромна трагедија: Во експлозијата во Бејрут загинаа над 100 лица, а повредени се повеќе од 4.000 (ГАЛЕРИЈА)

Слободен печат

Џонсон: Велика Британија е подготвена да обезбеди поддршка за Либан на секој можен начин

Слободен печат

„Сестрите Прозорови” на театарот „Јордан Хаџи Константинов – Џинот” вечерва на „Охридско лето”

Слободен печат

Египетските пирамиди и Бурџ Калифа во боите на либанското знаме

Слободен печат

Со приватни тужби до заработеното

Соња Кириџиевска