6 C
Скопје

Во експлозија во болница во Украина загина едно лице

 Едно лице загина, а друго е повредено во денешната експлозија на кислород во болница во градот Чернивци, во западна Украина.

Експлозијата се случила на вториот кат од болницата за време на ручекот.

Евакуирани се 20 лица, соопшти службата за итни случаи, без да прецизира како се случила експлозијата.

Прочитајте и...  Лавров за „Голема Албанија“: Тоа е неприфатливо и штетно, претставува провокација

Поврзани вести

Псаки: Администрацијата на Бајден засилено спроведува активности за спречување на оруженото насилство

Слободен печат

Бремените жени во Велика Британија ги советуваат да се вакцинираат со вакцините на „Фајзер“ или „Модерна“

Слободен печат

Земјотрес од 4.2 степени регистриран во Јадранско море

Слободен печат

Ивановска: Генералниот секретаријат и за нас набави клими, но имаше дузина барања за тоа

Слободен печат

Советодавниот одбор на ЦДЦ на 23 април ќе одлучува дали да ја продолжи паузата за вакцината на „Џонсон и Џонсон“

Слободен печат

Тасева: Владата требаше да го разреши Рашковски, а не да чека да си поднесе оставка

Слободен печат

Остави Коментар