ВЛЕТАЛ ВО БАР НА ПЛАЖА И ГИ ИЗРЕШЕТАЛ ГОСТИТЕ, 4 мртви и 7 ранети во Акапулко (ВИДЕО) - Слободен печат

ВЛЕТАЛ ВО БАР НА ПЛАЖА И ГИ ИЗРЕШЕТАЛ ГОСТИТЕ, 4 мртви и 7 ранети во Акапулко (ВИДЕО)

Вооружен напаѓач убил четири мажи и ранил уште седум луѓе во популарен бар во мексиканскиот град Акапулко, што е уште еден во низата насилни инциденти во некогашното гламурозно одморалиште на брегот на Тихиот океан.

Обвинителството на државата Гереро соопштило дека жртвите се жители на Акапулко и дека еден осомничен е убиен.

Форензичарите на лице место нашле 21 чаура.

Пукањето се случило во локалот Мистер бар, кој се наоѓа во таканаречената златна зона, на една од широките градски авении, наспроти луксузните хотели на брегот.

Прочитај повеќе

Осум дена притвор за Емил Јакимовски

Слободен Печат

Шилегов: Тргнати фундаментите за панорамското тркало

Слободен Печат

Во Бигорскиот манастир пристигна икона на Св. Архангел Михаил од Бугарија

Слободен Печат

Харадинај: Имав и други докази за вмешаност на Рама во идејата за размена на територии

Слободен Печат

Осуммина терористи осудени на смртна казна за напад на претседателската гарда во Тунис

Слободен Печат

За една година се запалија 10: Просечната старот на автобусите во Хрватска е 15 години

Слободен Печат

Остави Коментар

5 + 2 =

Прочитај повеќе

Италија: Собири на фашисти и антифашисти

Слободен Печат

Граѓанската војна во Либија стана меѓународна

Слободен Печат

Работници остануваат на улица во Црна Гора поради забраната да се работи в недела

Слободен Печат

Трамп избра правен тим од познати експерти и адвокати кои ќе го бранат на судењето за импичмент

Слободен Печат

Тачи за Курти: Ако не е подготвен, негово право е да одбие да формира влада во Косово

Слободен печат

Иран ќе ги испрати во Киев црните кутии од срушениот украински авион

Слободен печат