• убиени

Талибанците убија дете и две возрасни лица на аеродромот во Кабул

Членовите на оваа екстремистичка група ги преземаа контролните пунктови на пат кон аеродромот, а нивниот портпарол Забихула Муџахид рече дека можат да поминат само државјани на Авганистан кои имаат соодветни документи. Попладнево одекна силна експлозија во близина на аеродромот во Кабул, а според првичните информации, бомбата била активирана од бомбаш -самоубиец . Засега не е …

Талибанците убија дете и две возрасни лица на аеродромот во Кабул Read More »