ВИДЕО | Северина заплакала поради оваа жена: Погледнете за кого станува збор!

Северина сè уште отворено не проговори за својот љубовен статус, но е многу активна на социјалните мрежи во врска со други теми.

Овојпат пејачката на својот профил на  Инстаграм се присети на славната скијачка Јаница Костелиќ и нејзиното познато ски-возење од 2006 година.

Во оваа пригода, Северина откри дека дури и плачела поради оваа прекрасна жена и нејзините врвни резултати…

„Денес се запрашав зошто и за кои спортисти сум плачела од радост. Ги имаше многу, но сите плачевме поради неа и оваа сцена, а исто така бевме горди. Емоциите беа измешани затоа што ова беше чудесно. Надчовечки напор. Ова е нешто што ретко се гледа“, напиша пејачката заклучувајќи дека Костелиќ е неверојатен спортист и жена.

Прочитајте и...  ФОТО | Одлични фризури за оваа пролет: Стилизирајте ја вашата коса вака и ќе изгледате двојно помладо!

Таа ја опиша како премногу силна, а сепак скромна.

Сила на телото и умот, талент и работа, посветеност и пред сè – скромност. Единствена Јаница Костелиќ“, напиша Севе будејќи спомени.

А како изгледаше сето тоа, може да погледнете на видеото.

Преземено од Еспресо.мк

Поврзани вести

ВИДЕО: Се шокирала кога видела што се шета во пакетот со облека кој го нарачала од интернет

Слободен печат

ВИДЕО | Неверојатна оптичка илузија: Додека поминувате покрај оваа куќа во Австралија, таа ротира!

Слободен печат

ФОТО: Поранешна зависничка која се предозирала 19 пати воодушеви многумина со фотографиите од својата трансформација

Слободен печат

Мачу Пикчу повторно отворен за туристите: Бројот на посетители ќе биде ограничен и под строги мерки

Слободен печат

ВИДЕО: Пет големи хитови кои требало да бидат отпеани од сосема други личности

Слободен печат

Ризични и смртоносни предизвици омилени меѓу младите на социјалните медиуми и дел од нив актуелни на Балканот

Слободен печат

Остави Коментар