7 C
Скопје

ВИДЕО | Сара Џесика Паркер ја продаде вилата за 15 милиони долари: Ја има купено пред 20 години за 3 милиони долари

Актерката и ѕвезда на „Сексот и градот“, Сара Џесика Паркер и нејзиниот сопруг Метју Бродерик ја започнаа новата година со голема промена, откако решија да го продадат својот стан во њујоршкиот Вест Вилиџ, каде што живеат во последните 20 години. .

Имено, парот поседува куќа од 2000 година, која потоа ја купиле за сума од 3 милиони долари, со три ката и повеќе од четири илјади квадратни метри. Веста за продажбата ја објави „Wall Street Journal“ според кој тие ја продале истата куќа за цели 15 милиони долари. Идентитетот на купувачот не е откриен, но познато е дека го купила компанија со ограничена одговорност.

Сара и Метју ги изненадија сите со тоа, бидејќи куќата не била вклучена во јавната продажба, иако за неа има неофицијални гласини последната година. „ New York Post“ во јануари 2020 година напиша дека купуваат нова куќа и дека планираат да се вселат во куќа во која инвестирале околу милион долари.

Прочитајте и...  Виц на денот: Вежбање

Ова не е нивен прв потег кога станува збор за купување и продажба на недвижен имот во последните неколку години, бидејќи во 2016 година тие купија две куќи за 34,5 милиони долари, од кои направија голема семејна вила.

Сара и Метју се во брак повеќе од 23 години, а заедно имаат три деца – синот Џејмс и близнаците Марион и Табита.

Поврзани вести

Божествената моќ на босилекот

Слободен печат

Циркус во Германија ги замени животните со холограми

Слободен Печат

Уапсен човекот кој три месеци живеел на аеродром поради страв од коронавирусот

Слободен печат

Џенифер Лопез се обрати на шпански јазик за време на инаугурацијата: Ги расплака обожавателите

Слободен Печат

Кулинарски вештини: Станете вистински мајстор за чорби и супи

Слободен печат

Илон Маск има уште поголеми планови за „Tesla“: Но, дали има конкуренција?

Слободен Печат

Остави Коментар