ВИДЕО: Рома го совлада Фросиноне со головите на Лукаку и Пелегрини

фото: EPA-EFE/GIUSEPPE LAMI

Фудбалерите на Рома вечерва на домашен терен го победија Фросиноне со 2:0, во седмото коло од Серија А.

Рома поведе со голот на Ромелу Лукаку во 22 минута, а победата ја обезбеди Лоренцо Пелегрини во 83 минута. Пауло Дибала асистираше за двата гола.

Играчите на Жозе Мурињо ја постигнаа втората победа во првенството и со осум бода го заземаат 12 место на табелата.

Фросиноне е без победа во последните три натпревари, а по вториот пораз има девет бода и се наоѓа на 10 место на табелата.

Претходно денеска Болоња на домашен терен го победи Емполи со 3:0, Удинезе и Џенова ремизираа 2:2, а дуелот меѓу Аталанта и Јувентус заврши без голови.

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 60 ДЕНАРИ

Видео на денот