17.8 C
Скопје

Tag : олимпико

Вести Свет Спорт

Паника во Рим: Пронајдена бомба во автомобил на три часа пред почетокот на натпреварот Италија – Швајцарија

Слободен печат
 Во 18 часот, на три часа пред почетокот на натпреварот Италија – Швајцарија, во автомобил „Смарт“ е пронајдена експлозивна направа. Смартот беше паркиран на бр.2...
Спорт Фудбал

ФОТО+ВИДЕО: Спектакуларно отворање на Евро 2020: Одлична музичка програма и огномет!

Слободен печат
Евро 2020 официјално е отворено и истото ќе трае од 11 јуни до 11 јули, а на кое ќе дебитира македонската А репрезентацијата.. Половина час...
Спорт Фудбал

ВИДЕО: Италијанските и турските навивачи со нетрпение го чекаат спектаклот во Рим!

Слободен печат
Можеби еуфоријата поради пандемијата на коронавирусот нема да биде толку голема како што знаеме од минатото, но со дозволата од УЕФА ограничен број на навивачи...
Ви Препорачуваме Спорт Фудбал

Започнува ЕВРО 2020: Турција и Италија го отвораат шампионатот на „Олимпико“ во Рим!

Слободен печат
Чекањето заврши, денеска и официјално стартува Европското првенство во фудбал. Лани требаше да се организира континенталниот собир, но се одложи за една година поради пандемијата...
Спорт Фудбал

Манчини: Имаме одлична репрезентација, Италија може до финалето на ЕП!

Слободен печат
Италија го отвора Европското првенство во петок во 21.00 часот на „Олимпико“ стадионот во Рим против Турција во рамките од групата „А“. Составот на италијанскиот...
Вести Хроника

ВИДЕО: Голем пожар беснее во познатиот центар за гуми „Олимпико“

Слободен печат
Пожар во познатиот сервис за гуми „Олимпико“. Видео од огнот се појави на Твитер. Засега нема никакви официјални информации за настанатата штета, ниту пак за...
Спорт Фудбал

ВИДЕО: „Волчицата“ е главна во Рим, Лацио дефинитивно без ЛШ

Слободен печат
Во римското дерби на стадионот „Олимпико“ екипата на Рома славаше со конечен резултат 2:0 против Лацио во претпоследното коло на Серија А. Така, „волчицата“ дојде...
Спорт Фудбал

ВИДЕО: Гол-шоу на „Олимпико“ без Пандев, Лацио не се откажува од ЛШ!

Слободен печат
Фудбалерите на Лацио денеска на домашен терен ја совладаа Џенова со 4:3 во рамките од 34 коло во најквалитетната италијанска лига. За гостите во составот...
Спорт Фудбал

Италија со „зелено“ светло: Ќе има навивачи на стадионот „Олимпико“ за ЕП!

Слободен печат
Набргу откако Европската куќа на фудбалот (УЕФА) ѝ даде рок на Италија да одлучи по прашањето за публиката на натпреварите за претстојното Европското првенство, државниот...
Спорт Фудбал

Мали проблеми пред Европското првенство, Рим бара малку повеќе време!

Слободен печат
Рокот кој го даде Европската фудбалска унија (УЕФА) до Рим за прецизно дефинирање на бројот на гледачи кои можат да присуствуваат на натпреварите на Европското...