• олимпико

Се најавува спектакл во Рим за финалната битка на „Вембли“

Италија веќе обезбеди пласман во големото финале на Европското првенство, а градоначалникот на Рим, Вирџинија Раџи изјави дека би требало да се отвори „Олимпико“ стадионот во тој град за навивачите кои сакаат преку големите екрани да го гледаат завршниот меч за титулата на ЕП. Во порака до Италијанскиот олимписки комитет, Раџи предложи финалниот натпревар на …

Се најавува спектакл во Рим за финалната битка на „Вембли“ Read More »