ВИДЕО: Мириса на местенка, дадоа два гола во судиското продолжение со само седум играчи на теренот?!

Екипите на Гресиа и Хередијано утрово одиграа 2:2 во рамките на шампионатот на Костарика, но за добар дел од фановите ова е неверојатен резултат и се сомневаат во местенка.

Гостинскиот тим кој пред натпреварот важеше за голем фаворит, се наоѓа на второто место на табелата додека Гресио е последен со само шест бода во 10 натпревари, дојде до нерешен резултат со головите во 90. и 94. минута и тоа кога на теренот имаа само седум фудбалери.

Имено, фудбалерите на Хередијано губеа со 2:0 и добија дури четири црвени картони, но со пожртвувана игра успеаја да постигнат два гола и да останат непоразени.

Сепак, според снимките, во очи паѓа сомнителното однесување на голманот и дефанзивците на Гресиа при постигнување на двата гола на Хередијано.

Прочитајте и...  Ставрев ќе му суди на Реал Сосиедад во Лига Европа!

 

Поврзани вести

ЛШ: „Ранетите“ великани Интер и Реал бркаат спас во елитата!

Слободен печат

ВИДЕО: Директор на фудбалски стадион во Украина заврши во контејнер за ѓубре!

Слободен печат

Богдановиќ ќе ја продолжи кариерата во Атланта хокс!

Слободен печат

Алушовски: Голманите можат многу повеќе, не сме без шанси во Кјелце!

Слободен печат

ВИДЕО | Тантуровски: Хокејот во Македонија има традиција, потребна ни е затворена арена

Слободен печат

ЛШ: Мората го спаси Јувентус од срам, Халанд е вистинска гол машина (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар