9 C
Скопје

ВИДЕО: Македонецот немаше среќа, во последен момент Милан спречи гол на Несторовски!

Во текот на вчерашниот ден Милан и Удинезе на стадионот „Сан Сиро“ ремизираа 1:1 во рамките од италијанската Серија А.

Македонскиот репрезентативец Илија Несторовски за гостите го одигра целиот натпревар против „росонерите“.

Нашиот играч сезонава во шампионатот за тимот од Удине досега има учинок од два голови во 16 настапи против Фиорентина и Торино.

Малку недостасуваше Несторовски против Милан да го запише и третиот погодок и тоа повторно со глава.

Но, во последен момент Ромањоли спречи реализација на нашиот репрезентативец кој можеше повторно да биде херој:

Прочитајте и...  Вардар 1961 успешен на патот до одбрана на шампионскиот трофеј

Поврзани вести

ВИДЕО: Нападнат автобусот на Реал Мадрид на патот кон „Енфилд“!

Слободен печат

Адеми не е сериозно повреден, ќе игра против Виљареал

Слободен печат

Романска лекција за македонските футсалци во Темишвар

Слободен печат

Тандем од соништата, Агуеро ќе игра со Меси во Барселона!?

Слободен печат

Вардар 1961 успешен на патот до одбрана на шампионскиот трофеј

Слободен печат

Работнички славеше во градското дерби против МЗТ Скопје Аеродром

Слободен печат

Остави Коментар