6 C
Скопје

ВИДЕО | Голем интерес за „Скопје фото недела“, разговор со Ангел Ангеловски

„Скопје фото недела“ е петти настан по ред во организација на „Ангеловски фотографија“ и „Грег момент“ (Полска), кој се одржува традиционално секоја година. Изминатите настани беа одржани со името (ISPV) International Summit of Photographers & Videographers, а овој пат со ново име и концепт – Skopje Photo Week (SPW2020).
Петта година по ред Скопје е домаќин и инспиратор на фотографи, чија инспирација ги отвора новите хоризонти на дигиталната уметност. „Поканата е отворена за сите. На инстаграм правилото е дека фотографијата треба да биде сликана од телефон. Може и со послаба опрема, основна за работа. Вечерва на полноќ истекува и од утре почнуваме да сортираме и прегледуваме“, изјави во Утрински брифинг Ангел Ангеловски.
Целиот раговор каде Ангеловски говори за распоредот и програмата на настаните погледнете го во видеото:
Прочитајте и...  Заев за амандманите на Левица: Ова е срамна непочит кон македонските граѓани

Поврзани вести

Шахпаска: Во Скопскиот регион регистрирани 283 жртви на семејно насилство

Слободен печат

Министерски состанок на Агендата на Западен Балкан за образование, обука, истражување и иновации

Слободен печат

Регистрирани се 946 нови случаи на ковид-19, починаа 33 лица

Маријана Митровска

Анкета: Европејците се повеќе користат платежни картички

И.И.

СДСМ: Апсурдно е тврдењето дека ВМРО-ДПМНЕ немало ништо со амандманите

Слободен печат

Израелските пратеници го усвоија првичниот предлог за распуштање на Кнесетот, се поизвесни четвртите избори за две години

И.И.

Остави Коментар